Art basket više nego ubedljiv na startu prvenstva protiv Vršca

Košarkašice Art basketa bile su neumoljive u prvom kolu prvenstva Srbije u sezoni 2022/23.

0
413

„Umetnice“ su na svom parketu u Beogradu savladale Vršac rezultatom 125:49 (30:14, 42:19, 25:9, 28:7).

Beogradski tim je od starta kontrolisao utakmicu, iz minuta u minut pravio razliku i već u prvih 20 minuta postigao 72 poena i stekao prednost od 39 poena.

Shodno kretanju rezultata trener Milan Vidosavljević je pružio priliku svim igračicama.

Miroslav Kanjevac je u ovom meču mogao da računa na samo devet igračica, a Vršac je utakmicu završio sa samo četiri igračice na terenu.

Novi kapiten Art basketa Nevena Vučković je bila najefikasnija sa 23 poena. Vladana Vujisić je postigla 20 poena, Nevena Rosić 19 poena (8 asistencija), Marija Avlijaš 17 (6 asistencija, 5 osvojenih lopti), a Isidora Tripković 15 poena, uz 10 asistencija i 7 osvojenih lopti.

U gostujućem timu Iva Roglić je postigla 14 poena (7 skokova), a Marija Todorović 13 poena.

Art basket: Vasiljević 9, Vučković 23, Ivanović 2, Tripković 15, Aranđelović, Avlijaš 17, Vujisić 20, Talijan 7, Mitrović 8, Jovanović 5, Đukić 2, Rosić 19. Trener: Milan Vidosavljević.

Vršac: Oyku 7, Kukić 6, Kerkez, Verigić, Perić, Jovanović 6, Todorović 13, Miletić 3, Stjepanović, Roglić 14. Trener: Miroslav Kanjevac.

Art basket u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, dok Vršac dočekuje Spartak.