U18 tim upisao i drugu pobedu na turniru u Češkoj

U18 reprezentacija Srbije koja se priprema za Evropsko prvenstvo B divizije u Sofiji, ostvarila je i drugu pobedu na turniru u Klatovima (Češka).

0
395

Posle startnog trijumfa nad domaćinom, tim koji vodi trener Milan Vidosavljević savladao je i Izrael 72:56 (17:10, 16:20, 17:12, 22:14).

U poslednjem kolu turnira u Češkoj, naše devojke će sutra od 10,30 igrati protiv Finske.

Srbija je već u prvom poluvremenu utakmice protiv Izraela imala dvocifrenu prednost. Međutim, posle tih 28:18 u 15. minutu, naš rival je zapretio, do kraja prvog poluvremena razliku spustio na samo tri poena (33:30), da bi u 25. minutu na semaforu bilo 38:36.

Međutim, do kraja ovog dela igre tim trenera Vidosavljevića je povezao redove, vratio se u ritam sa početka i odbio nalet rivala, da bi pred poslednji mali odmor rezultat bio 50:42. Uskoro je Srbija opet imala dvocifreni kapital i nije strpela za pobedu.

I ovot puta dodeljena je nagrada za MVP meča, sada je to bila Bojana Talijan.

Srbija U18: Vasiljević 2, Đokić 2, Đukić 3, Zečević 9, Spasovski 5, Avlijaš 9, Talijan 14, Nestorov 5, Biočanin 7, Janić 8, Milanović 2, Knežević 6.

Izrael U18: Kaspi, Gil, Kbada 14, Bitan 4, Karaš, Azouri 10, Nahum 4, Temer 9, Elbaz 6, Olavole 3, Ešel, Gofer 6.