Kraljevo rutinski do pobede nad Studentom i deobe drugog mesta

Ekipa Kraljeva stigla je do sedme pobede u prvenstvu Srbije bez većih problema.

0
367

„Malene“ su u Nišu u utakmici devetog kola savladale Student rezultatom 79:50 (18:12, 22:7, 25:12, 14:19). Student je doživeo osmi poraz.

Kraljevčanke su u dve četvrtine napravile zalihu, pa je trener Ivan Simić mogao da pruži šansu igračicama sa manjom minutažom.

Svih 12 košarkašica Kraljeva se upisalo u listu strelaca. Anđela Radović je bila najefikasnija sa 14 poena (7 skokova). Anđela Janić je postigla 12 poena, Dragana Gobeljić i Rejven Nortkros-Bejker po devet, a Tara Biočanin šest, uz pet skokova.

I trener Studenta Biljana Stanković pružila je minutažu svim košarkašicama. Sa po deset poena najefikasnije su bile Isidora Mladenović i Anđela Šipka. Po šest poena su postigle Jana Dinić (11 skokova), Ntumba Tete i Tamara Ivkov.

Student u narednom kolu putuje u Šabac na duel sa Dugom, a Kraljevo dočekuje Vrbas.