Art basket sjajnom trećom četvrtinom slomio otpor Radivoja Koraća

Do sedme pobede i deobe drugog mesta košarkašice Art basketa stigle su posle trijumfa u gradskom duelu sa Radivojem Koraćem.

0
516

„Umetnice“ su kao gošće slavile rezultatom 83:64 (23:24, 15:19, 27:8, 18:13), što je peti poraz „Žućkovih naslednica“ koji ih ostavlja u sredinu tabele.

Prvih 20-tak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, sa velikim brojem promena vođstva. Ipak, u samom finišu druge četvrtine domaći tim je uspeo da stekne pet poena prednosti – 43:38.

Sva priča oko krajnjeg ishoda završena je praktično u trećoj četvrtini. Serijom 12:0 gošće su povele sa 50:45 u 23. minutu i više nisu ispuštale prednost. Usledila je još jedna serija gošći od 8:0 kojom su sredinom četvrtine stekle dvocifrenu prednost – 58:47.

U narednih 15 minuta ta razlika je ostala dvocifrena. Art je održavao prednost između 10 i 15 poena, a u samom finišu meča stigao i do najubedljivijih 19 poena prednosti.

Adriana Đoković je predvodila Art basket sa 23 poena. Snežana Čolić je postigla 14 poena (5 asistencija), a Nevena Vučković 12 poena (9 skokova).

Kod domaćina Bogdana Nedeljkov je ubacila 13 poena, a Jovana Jeremić 12. Devet poena postigla je Višnja Kljajević, a po osam Hristina Marjanović, Jelena Maksimović Jevđenijević, kao i Marija Stojiljković koja je debitovala za Korać po povratku u klub.

U desetom kolu Radivoj Korać putuje u goste Radničkom u Kragujevcu, dok ekipu Art basketa očekuje put u Zrenjanin na meč protiv Proletera 023.