Crvena zvezda boljom igrom u drugom poluvremenu slomila otpor Studenta

Lider šampionata Srbije ekipa Crvene zvezde nastavila je pobednički niz.

0
339

Crveno-bele su u okviru 19. kola kao domaćini savladale Student iz Niša rezultatom 81:57 (16:12, 20:19, 25:12, 20:14) i time zadržale maksimalan učinak. Niški tim je doživeo sedmi poraz, ali je i dalje u poziciji da se bori za mesto koje vodi u plej-of.

Utakmica je odigrana u hali Basket siti pred stotinak gledalaca.

Student je pružio snažan otpor Crvenoj zvezdi u prvom poluvremenu, kao i u prvih pet minuta treće četvrtine, ali je onda Zvezda dodala gas i serijom 18:0 otklonila sve dileme. Izabranice trenera Dragana Vukovića su od 25. i rezultata 43:40 stigle u 30. minutu do 61:40.

Do kraja utakmice nije bilo većih rezultatskih oscilacija.

Snežana Bogićević je sa 21 poenom bila najbolji strelac u Crvenoj zvezdi. Đurđina Đokić je postigla 13 poena, a po 11 Ivana Katanić i Aleksandra Katanić (6 skokova, 9 asistencija, 8 osvojenih).

Kod gošći Nataša Mijatović je ostvarila dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova. Danijela Dimitrijević je postigla 9 poena, a po 8 Vladana Vujisić i Maja Živković.