Partizan u derbiju kola savladao Radivoj Korać

Sjajnom četvrtom četvrtinom košarkašice Partizana 1953 zabeležile su ubedljiv trijumf nad Radivojem Koraćem u derbiju 19. kola prvenstva Srbije - 88:71 (22:21, 20:24, 22:14, 24:12).

0
774

Crno-bele su zabeležile 16. trijumf i zadržale drugo mesto i rastojanje u odnosu na Kraljevo, dok ekipa Radivoja Koraća šestim porazom u sezoni drži četvrto mesto, sada sa dve pobede manje u odnosu na Kraljevčanke.

Utakmica je odigrana pred 50-tak gledalaca u hali „Vizura sport“.

Prvih 20 minuta donelo je rezultatsku klackalicu u kojoj su se ekipe često smenjivale u vođstvu. Ovaj period je pripao gošćama rezultatom 45:42 posle trojke Ljiljane Tomašević deset sekundi pre isteka poluvremena.

Tim trenera Blagoja Ivića je zaigrao daleko angažovanije u nastavku. Crno-bele su sredinom treće četvrtine preuzele vođstvo, a poenima Matić uz zvuk sirene treću četvrtinu završile sa pet poena viška – 64:59.

Korać je držao priključak do sredine poslednje četvrtine. Pri rezultatu 69:67 Claussen je pogodila veoma bitnu trojku kojom je Partizan ušao u seriju 8:0 i prvi put u meču stekao dvocifrenu prednost – 77:67. Bio je to udarac od kog se Korać nije oporavio, a domaći tim je u finišu uspeo da pobedu učini ubedljivom.

Utakmicu je obeležila Ivanka Matić koja je za 30 minuta ostvarila dabl-dabl sa 29 skokova i 16 skokova (indeks 44). Olga Stepanović je postigla 17 poena, poen manje Ashley Claussen.

U timu trenera Miloša Pavlovića najefikasnija je bilja Ljiljana Tomašević sa 17 poena. Hristina Marjanović je postigla 11 poena (7 skokova), a po 10 Marta Vulović i Nevena Vučković.