Saradnja između Srbije i SAD u pogledu sportske diplomatije traje dugi niz godina.
Svake godine 20-ak trenera iz Srbije odlazi na košarkaško usavršavanje u SAD, a ovo je prvi put da se ovaj međunarodni program realizuje u Nišu i prilika da devojčice Studenta steknu novo košarkaško iskustvo.



