Maljković: Moramo da popravimo skok koji nam je pravio velike probleme

Reprezentacija Srbije porazom je startovala na Evropskom prvenstvu.

0
383

U bolonjskoj hali „Paladaco“ domaća Italija je slavila rezultatom 70:61.

Vremena za analizu nema previše, pošto naš nacionalni tim već u 17.30 igra drugu utakmicu u okviru grupe B, a rival je selekcija Litvanije. Litvanke su u prvoj utakmici savladale Sloveniju 77:71.

Po završetku meča, selektor Marina Maljković je iznela svoje viđenje.

„Definitivno moramo da razmislimo kako da u kratkom periodu izvučemo pouke iz ove utakmice, promenimo neke stvari i budemo spremni za drugu utakmicu. Moramo da popravimo skok koji nam je pravio velike probleme, naročito u drugoj četvrtini, odigramo odbranu na najvišem nivou tokom cele utakmice. Ovo je bilo jedno veliko iskustvo za naš mladi tim, moramo da damo sve od sebe da pobedimo u četvrtak.“

Sa 19 poena Jovana Nogić je bila najefikasnija u srpskom timu.

„Pokazale smo da možemo da igramo odgovorno, ne 40, ali 30-35 minuta, pokazalo se da nam nije bilo dovoljno da igramo sa sto, nego sa 120 odsto snage sve vreme. Bilo je pozitivnih stvari, bile smo blizu preokreta, ali moramo da se koncentrišemo na narednu utakmicu“.