Vojvodina 021 u prvom poluvremenu prelomila meč sa Partizanom 1953

Serijom 14:0 u prvoj polovini druge četvrtine, košarkašice Vojvodine 021 stekle su krucijalnu prednost koja ih je odvela do pobede nad Partizanom 1953.

0
637

Tim Nataše Anđelić je na kraju slavio rezultatom 66:57 (15:16, 21:4, 12:15, 18:22). Novosadske crveno-bele su tako stigle do druge pobede, dok su crno-bele doživele drugi poraz.

Iako su izgubile tri četvrtine, Novosađanke su zahvaljujući pomenutoj seriji napravile razliku koju gošće do kraja meča nisu mogle da ugroze. Zaključno sa trojkom Vuković domaćin je poveo sa 29:16 u 15. minutu.

Išla je prednost domaćina u nekoliko navrata i do 20 ili više poena prednosti, a sve što je tim Miljane Musović uspeo da uradi jeste serija 13:1 u poslednja tri minuta utakmice.

Domaći tim su do pobede predvodile Katarina Jakovljević sa 17 poena, Andrijana Vuković sa 14 poena i Žaklina Janković sa 10 poena (10 skokova).

Kod gošći, Marina Davinić je bila najefikasnija sa 21 poenom. Dvocifrene su bile još Tina Dinčić sa 11 poena i Marina Radović sa 10 poena.

Vojvodina će u narednom kolu dočekati Kraljevo, dok Partizan na svom terenu igra sa Spartakom.