Crvena zvezda kao gost savladala Kraljevo u gostima

Košarkašice Crvene zvezde zadržale su maksimalan učinak i posle trećeg kola prvenstva Srbije.

0
547

Crveno-bele su u derbiju kola kao gošće savladale Kraljevo rezultatom 80:65 (23:16, 22:23, 22:13, 13:13).

„Malene“ su doživele prvi poraz u prvenstvu.

Posle ujednačenog starta utakmice, gošće su serijom 8:0 finiširale prvu četvrtinu i stekle sedam poena prednosti. Međutim, izabranice trenera Nemanje Planojevića su sredinom druge četvrtine vezale četiri trojke, uz 2+1 i sa tih 15 poena stekle prvi put dvocifrenu prednost u meču – 40:30 u 18. minutu.

Iako se Kraljevčanke nisu predavale, ipak su igračice beogradskog tima sigurnom igrom održavale dvocifrenu prednost. Ona je rasla i do 18 poena viška početkom poslednje četvrtine, pa je utakmica ušla u mirnu rezultatsku završnicu.

Poter sa 20 poena i Vilijams sa 18 poena predvodile su gostujući tim do pobede. Nedeljkov je postigla 11 poena.

Kod domaćina Stojičić je postigla 16 poena, Gobeljić 14, a Brajković 13.

Kraljevo u narednom kolu gostuje Vojvodini 021, a Crvena zvezda u novom derbiju dočekuje takođe neporaženu Megu.