Duga pobedila Novosadsku ŽKA

Košarkašice Duge su ostvarile treću pobedu u prvenstvu Srbije.

0
638

Šapčanke su u trećem kolu upisale pobedu nad ekipom Novosadske ŽKA rezultatom 80:66 (24:16,14:15,22:14,20:21) na domaćem terenu. Novosađanke su i dalje bez trijumfa.

U prvoj četvrtini je NŽKA povela meč, međutim na krilima Elzi domaći tim je preokrenuo i stekao ozbiljnu razliku od 8 poena. Amerikanka je imala 11 poena, 1 asistenciju i tri osvojene lopte u prvih 10 minuta prve četvrtine.

Duga do kraja utakmice nije ispuštala rezultatsku prednost. Svoje mini role imale su Stepanović i Korovkova za plus 14 na kraju.

Najefikasniji je u pobedničkom timu su bile Stepanović sa 22, Korovkova sa 19 i Elzi sa 18 poena a u protivničkoj ekipi su bile Đurić sa 22 , Ivkov i Bošnjaković po 12.

U sledećem kolu Sloga gostuje u Beogradu ekipi Rasa, a Novosadski ŽKA dočekuje Student iz Niša.