Kraljevo boljim drugim poluvremenom stiglo do pobede protiv Rasa

Košarkašice Kraljeva upisale su drugu pobedu u prvenstvu Srbije.

0
586

„Malene“ su u poslednjoj utakmici drugog kola kao gošće savladale Ras rezultatom 67:53 (11:17, 24:8, 20:11, 22:17).

Beograđanke su doživele drugi poraz u sezoni.

Domaći tim je na krilima Tamare Jokić bolje otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu. Međutim, gošće su imale raspoložene Brajković i Mehović koje su u nastavku donele svom timu egal do poluvremena.

Iskusniji gostujući tim u trećoj četvrtini je napravio krucijalnu prednost i do kraja utakmice uspešno održavao desetak poena razlike.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Minela Mehović sa 21 poenom. Ipak, najkorisnija igračica utakmice bila je Ivana Brajković koja je upisala drugi dabl-dabl u sezoni, ovog puta sa 20 poena i 14 skokova. Anamarija Stojičić je postigla 10 poena.

U domaćoj ekipi Tamara Jokić je bila najefikasnija sa 19 poena. Katarina Ristić je upisala 14 poena.

Ras u trećem kolu gostuje Megi u gradskom duelu, a Kraljevo u derbiju kola dočekuje Crvenu zvezdu.