Crvena zvezda savladala Vojvodinu 021 i plasirala se na finalni turnir Kupa Milan Ciga Vasojević

Košarkašice Crvene zvezde plasirale su se na finalni turnir Kupa Milan Ciga Vasojević.

0
667

Beogradske crveno-bele bile su uspešnije od novosadskih crveno-belih u gostima – 65:60 (18:18, 18:17, 19:8, 10:17).

Zvezda, koja brani trofej, je treći učesnik završnog turnira. Plasman su obezbedile još ekipe Kraljeva i Partizana 1953, dok će poslednji učesnik biti poznat u četvrtak posle utakmice Proleter 023 – Mega.

Beograđanke su, posle izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini napravile dvocifrenu prednost, što je bilo dovoljno za konačan trijumf nad Vojvodinom.

U pobedničkom timu Rojster je sa 27 poena bila najefikasnija. Imala je i 11 skokova. Naumčev je postigla 10 poena, a Čorto osam.

Kod domaćina Jakovljević je postigla 15 poena, Žaklina Janković 14 (12 skokova), a Mitrović 10.

Finalni turnir Kupa Milan Ciga Vasojević biće odigran 2/3. marta.