Evroliga: Fenerbahče Marine Maljković ostvario najbolji rezultat! U četvrtfinalu 7 košarkašica i 3 trenera iz Srbije

Utakmicama 14. kola završena je grupna faza Evrolige, posle koje su poznati parovi četvrtfinala.

4. Prag – Avenida

Četvrtfinalne serije se igraju na dve pobede, a termini su 14. i 17. marta, kao i 22. mart ukoliko bude potrebno.

Fajnal-for je na programu 14-16. aprila, a domaćin će biti naknadno određen.

Srbiju će u četvrtfinalu predstavljati treneri Marina Maljković, Ljubica Drljača i Stevan Karadžić, kao i košarkašice Ivana Raca, Mina Đorđević, Jelena Bruks, Dragana Stanković, Aleksandra Crvendakić, Ivon Anderson i Jovana Nogić.

GRUPA A

TABELA: Fenerbahče 12-2, Prag 10-4, Valensija 9-5, Burž 8-6, Polkovice 8-6, Virtus 5-9, Seksard 3-11, Olimpijakos 1-13.

REZULTATI 14. KOLA: Seksard – Polkovice 76:94, Prag – Virtus 71:50, Burž – Fenerbahče 79:90, Valensija – Olimpijakos 65:55.

Fenerbahče Marine Maljković, u čijem stručnom štabu je Ljubica Drljača, je u sjajnom nizu od 10 uzastopnih pobeda, čime su nadmoćno osvojile grupu A, pa će u četvrtfinalu u reprizi prošlogodišnjeg finala igrati protiv aktuelnog šampiona Šoprona.

U pobedi nad Buržom Ivana Raca je igrala 10 minuta sa učinkom 2 poena i 2 osvojene lopte. Raca je jedna od dve košarkašice koje su igrale u svih 14 utakmica. U proseku je beležila 4 poena za 11 poena, uz 1.1 skok, 0.6 asistencija i 0.6 osvojenih lopti.

Mina Đorđević je igrala na 11 minuta, u proseku 9 minuta sa učinkom 3.5 poena, 1.8 skokova, 0.5 asistencija.

Ivon Anderson je na utakmici protiv Fenerbahčea igrala 40 minuta sa učinkom 13 poena, 3 skoka, 6 asistencija, 1 osvojena i 7 izgubljenih lopti.

Anderson je na 14 utakmica u proseku igrala 33 minuta sa učinkom 17 poena, 5 skokova, 4.1 asistencija, 1.9 osvojenih lopti, 3.3 izgubljene lopte.

Polkovice Saše Čađo ostvarile su utešnu pobedu na gostovanju Seksardu Željka Đokića.

Čađo, koja je minulog vikenda osvojila kup Poljske, nije igrala u ovom meču. Ove sezone je odigrala pet utakmica u Evroligi, u proseku je provodila 16 minuta po meču sa učinkom 6.4 poena, 1.4 skoka.

Sara Krnjić je za domaći tim odigrala 26 minuta i postigla 12 poena, uz 4 skoka. Odigrala je šest utakmica ove sezone, u proseku 21 minut po meču. Za to vreme je beležila 5.7 poena, 2.8 skokova, 0.8 asistencija.

Olimpijakos je sezonu u Evroligi završio porazom u Valensiji. Maja Škorić je odigrala 18 minuta i zabeležila 2 skoka, 1 asistenciju. Škorić je odigrala 7 utakmica za klub iz Atine. Za prosečnih 16 minuta imala je učinak od 3.1 poena, 1.7 skokova, 1 asistencija, 0.7 osvojenih lopti.

GRUPA B

TABELA: Meersin 10-4, Skio 10-4, Avenida 9-5, Šopron 8-6, Đirona 7-7, Miškolc 6-8, Basket lande 4-10, Mehelen 2-12.

REZULTATI 14. KOLA: Skio – Šopron 81:50, Avenida – Đirona 74:63, Basket lande – Miškolc 72:63, Mersin – Mehelen 69:62.

Grupu B osvojila je ekipa Mersina za koju nastupa Aleksandra Crvendakić. U pobedi nad Mehelenom srpska reprezentativka je za 33 minuta imala učinak od 8 poena, 9 skokova, 1 osvojene lopte i 1 blokade. Crvendakić je po dolasku iz Avenide odigrala 3 utakmice za turski klub. Prosečno je na parketu provodila 28 minuta i beležila 6.3 poena, 7.3 skoka, 0.7 asistencija.

Aktuelni šampion Šopron, u čijem stručnom štabu je Stevan Karadžić, je poražen u Italiji, ali je obezbedio prolaz u četvrtfinale.

Jelena Bruks je provela na terenu 31 minut i upisala 13 poena, 5 skokova, 1 asistenciju, 1 osvojenu i 4 izgubljene lopte. Bruks je u 14 utakmica za prosečnih 31 minut beležila 16.8 poena, 4.8 skokova, 2.3 asistencije, 1.4 osvojene lopte, 0.5 blokada.

Dragana Stanković je u poslednjem meču igrala 19 minuta i upisala 2 skoka, 3 osvojene lopte i 2 izgubljene lopte. Stanković je na 14 utakmica provodila na terenu prosečno 14 minuta sa učinkom 4.5 poena, 3.9 skokova, 0.6 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 1.1 blokada.

U španskom obračunu za četvrtfinale Avenida je u Salamanki pred prepunim tribinama savladala Đironu i kao treća u grupi prošla u četvrtfinale.

Jovana Nogić je za 5 minuta postigla 5 poena. Nogić je odigrala 11 utakmica u Evroligi, u proseku 13 minuta po meču. Prosečno je beležila 4.2 poena, 1.1 skok, 0.4 asistencije, 0.3 osvojene lopte.