Crvena zvezda posle neizvesne završnice poražena u Atini od Panatinaikosa

Košarkašice Crvene zvezde doživele su drugi poraz u Evrokupu.

0
265

Crveno-bele su u utakmici 3. kola grupe A posle neizvesne završnice izgubile u Atini od Panatinaikosa rezultatom 70:64 (22:16, 17:9, 16:19, 15:20).

Grčki tim je upisao treću pobedu.

Domaćin je sredinom prve četvrtine stekao dvocifrenu prednost koju je držao prilično dugo.

Zvezda je već u trećoj četvrtini nagovestila da bi mogla da ugrozi visoku prednost domaćina, ali je u praksi to sprovela sredinom poslednje četvrtine. Spustile su zaostatak na jednocifrenu razliku, a na 2:41 pre kraja poenima Katanić prišle na 62:60.

Mogle su crveno-bele da zadrže korak za rivalom, ali je olako dosuđeni ofanzivni faul u narednom napadu poremetio crveno-bele, što je domaćin iskoristio i napravio ovog puta nedostižnu prednost.

Aleksandra Katanić je sa 15 poena (9 asistencija, 6 skokova) bila najefikasnija u Zvezdinom timu. Čelsi Hol je postigla 14 poena, Faustin Alfuva 10 (8 skokova), a Milica Bojović 9 poena.

Kod domaćina Česiti Rid je postigla 18 poena, Elisavet Bunturi 15, a Aikaterina Sotiriju 13 poena.

Druga utakmica ove grupe između Ramat Hašarona i Lublina igra se u četvrtak.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Ramat Hašaronu, a Panatinaikos dočekuje Lublin.