Vojvodina 021 savladala Dugu na startu prvenstva

Košarkašice Vojvodine 021 trijumfalno su započele novu sezonu.

0
599

U duelu ekipa koje predstavljaju Srbiju u regionalnom takmičenju novosadski tim je na svom terenu savladao Dugu iz Šapca rezultatom 68:52 (15:16, 20:17, 11:10, 22:9).

U tri četvrtine je viđena ravnopravna utakmica, da bi domaćin u poslednjih deset minuta napravio odlučujuću prednost.

Tim Aleksandra Jovanovića predvodile su sa po 14 poena Tina Selaković (9 skokova) i Shareka Mc Neill. Lena Radulović je postigla 13 poena, a Marina Stojić (10 asistencija) i Dianna Thompson Destiny po 10 poena.

U timu Vuka Stepanovića najefikasnija je bila Marie Courtney Cleveland sa 14 poena. Aleksandra Punoševac je postigla 13 poena, a Tijana Jelić 12 poena, uz 10 skokova. Dvocifrena je bila i Olga Stepanović sa 10 poena (7 skokova).

Vojvodina u narednom kolu gostuje Vrbasu, a Duga Partizanu 1953.