Košarkašice U18 startovale pobedom na turniru u Češkoj

Ženska U18 reprezentacija Srbije je na startu turnira u Klatovima u Češkoj savladala selekciju domaćina rezultatom 67:63 (14:15, 14:21, 24:13, 15:14), saopštio je Košarkaški savez Srbije.

0
351

Sledeći rival selekcije trenera Milana Vidosavljevića biće Izrael, a utakmica će se odigrati sutra od 16.30 časova.

Posle brzih 8:4 za naš tim, Češka je uzvratila, do kraja provog perioda stigla do 15:14, već u 15. minutu vodila 24:18, a početkom drugog poluvremena imala i maksimalnih 10 razlike – 38:28.

Međutim, to nije obeshrabrilo naš tim, koji je uspeo da konsoliduje redove i do odlaska na poslednji obavezni odmor okrene rezultat – 49:52. Egal je potrajao do samog kraja, ali je finiš meča pripao našim devojkama koje su tako upisale novu pobedu na pripremama za EP.

Posle svake utakmice proglašava se MVP, a na ovom meču to je bila Ana Milanović, naveo je KSS.

Češka U18: Brožova 4, Pribilova 9, Veličova 17, Krausova, Križova, Soukupova 5, Šafrankova 3, Mezihorakova 6, Stankova, Klapkova 4, Vidrova 9, Čehova 6.
Srbija U18: Vasiljević 8, Đokić 3, Zečević 5, Miljanić 5, Spasovski 6, Avlijaš 10, Jevtović, Nestorov, Biočanin, Janić, Milanović 18, Knežević 12.