Srbija U20 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

0
921

Srbija je u utakmici osmine finala savladala Litvaniju rezultatom 71:41 (24:10, 12:14, 14:11, 21:6).

Tim selektora Bojana Jankovića će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika utakmice Italija – Holandija.

Srpski tim je od prve sekunde zagospodario Novomatik arenom u Šopronu. Rezultatski, to se osetilo u drugom delu prve četvrtine kada je naš tim nanizao 15 poena i poveo sa 24:6.

Imale su naše košarkašice i 23 poena prednosti. U 14. minutu je Tamara Čorto povećala na 33:10. Ipak, finiš poluvremena je pripao rivalu koji je uspeo da smanji na 36:24.

Sjajnu odbranu Srbija je demonstrirala i u trećoj četvrtini. Za pet i po minuta napravljena je serija 10:2 za 46:26. Litvanija je ponovo bolje odigrala finiš četvrtine, ali ne dovoljno da ozbiljnije ugrozi prednost srpskog tima.

Kada je Nevena Rosić trojkom u 31. minutu povisila na 55:35 bilo je jasno da će srpski tim mirno privesti meč kraju. I ne samo to, naš tim je ponovo demonstrirao snagu u odbrani, a u napadu napravio dodatnu prednost za ubedljivu pobedu i plasman u četvrtfinale.

Sve igračice Srbije su se upisale u listu strelaca. Najefikasnija je bila Nevena Rosić sa 23 poena. Milica Matić je postigla 10, Mona Zarić 8, a Nevena Vučković 7 poena.

SRBIJA: A. Matić 2, Tripković 3, Zarić 8, Marčetić 4, Čorto 4, Bukvić 3, Popović 2, M. Matić 10, Boričić 3, Jovanović 2, Vučković 7, Rosić 23. Selektor: Bojan Janković.