Srbija porazom od Francuske završila Olimpijske igre u Tokiju na četvrtom mestu

Reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u meču za treće mesto poražena od Francuske – 76:91 (23:19, 17:24, 16:24, 20:24).

0
256

Meč je od prvog minuta bio izuzetno tvrd, sa malim brojem poena. Francuska je u 5. minutu povela 9:4, usledila je razmena trojki (Vasić, Bruks), da bi dva minuta kasnije, zahvaljujući odličnom presingu, posle nove trojke Bruks i poena Anderson za seriju 9:0 Srbija povela 19:14. Na kraju prve deonice, naš tim je imao 23:19.

Bolje su Francuskinje otvorile drugu četvrtinu, posle tri minuta ponovo povele – 28:26. Ređali su se promašaji Srbije, skoro četiri minuta bili smo bez koša, do poena Dugalić, pa Anderson (32:34). Imao je rival u ovom periodu igre konstantno dva do četiri poena prednosti, da bi sjajna Anderson manje od dva minuta pre poluvremena izjednačila – 38:38. Međutim, izabranice Marine Maljković otišle su na veliki odmor sa tri poena minusa – 40:43.

U istom ritmu počela je treća deonica, naš tim nije služio šut, dok je Francuska dolazila do lakih poena i pogađala trojke, pa je u 26. minutu povela 56:50. Rasla je prednost protivnika koji je kažnjavao sve greške Srbije, u 28. minutu bilo je 60:51 za Francuskinje, posle trojke Šatero, pa dva penala Fotu i 65:52.

Bolje je igrala Francuska i na početku poslednje deonice, posle trojki Duše i Vilijams stigla i do najvećih „plus 17“ – 76:59. Potpuno je rival kontrolisao situaciju na terenu, ništa nije išlo od ruke našim devojkama… Šest minuta pre kraja bilo je 78:59, smanjile su Krajišnik i Vasić sa vezanih šest poena na 67:78 na četiri i po minuta pre kraja. Pogodila je i Anderson floter, pa dva slobodna bacanja, zaokružila seriju Srbije 12:0 i vratila nadu – 71:78, na 3:38 pre kraja. Međutim, nismo iskoristili dva napada, a kada je Šatero dva minuta pre poslednje sirene pogodila dva slobodna bacanja za 82:71 ishod je mogao da se nagovesti. Smanjila je Anderson, ali je Žoanes pogodila trojku za 85:73 na 1:41 pre kraja i praktično stavila tačku na ovaj meč.

Ivon Anderson je postigla 24 poena, Jelena Bruks 14, Sonja Vasić i Nevena Jovanović po 9 poena, a Ana Dabović i Tina Krajišnik po 7.

U timu Francuske Vilijams je postigla 17 poena, a Mijem 16.