Vojvodina 021 u derbiju 10. kola kao gost savladala Art basket

Košarkašice Vojvodine 021 savladale su u zaostaloj utakmici 10. kola Art basket u Beogradu rezultatom 86:76 (15:17, 25:18, 21:20, 25:21).

0
613

Novosadske crveno-bele su upisale devetu pobedu iz 12 odigranih utakmica i time se vratile na četvrtu poziciju. Art basket je u 13. nastupu doživeo treći poraz i sa utakmicom više trenutno je na drugoj poziciji.

Viđena je žestoka borba dve ekipe koje pretenduju na plej-of. Sa jedne strane raspoložena spoljna linija sa Snežom Čolić i Katarinom Zec, sa druge centarski tandem Jovana Adamović i Ana Ilić.

U prvih 20 minuta timovi nisu uspeli da steknu značajniju prednost. U mnoštvu preokreta gošće su u finišu druge četvrtine serijom od šest vezanih poena stekle vođstvo 40:35.

Treća četvrtina je protekla u konstantnom vođstvu gošći, a to je tako trajalo do 33. minuta kada je domaći tim stigao do izjednačenja – 65:65.

Utakmicu su u ključnim trenucima prelomile Jovana Adamović i Lena Radulović. Adamović je 10 od svojih 31 poena postigla u poslednjim minutama utakmice, uz četiri osvojene lopte, dve asistencije i dve osvojene lopte. Radulović je u ključnim trenucima postigla devet poena, uz četiri asistencije.

Treba napomenuti da je Vojvodina doživela dva teška udarca tokom utakmice. Prvo se u 8. minutu povredila Lara Radulović, a zatim početkom poslednje četvrtine i Ana Ilić. Obe su uz bolne grimase iznete sa terena.

Adamović je predvodila Vojvodinu 021 sa 31 poenom. Lena Radulović je postigla 16, Ana Ilić 14, a Milina Mišeljić 13 poena.

Kod domaćina Snežana Čolić je postigla 22 poena, Katarina Zec 21, a Adriana Đoković 15.

Art basket u 14. kolu u nedelju gostuje Radničkom, a Vojvodina dan ranije putuje u Vrbas.