Kragujevački Radnički savladao imenjaka u Beogradu posle produžetka

Košarkašice Radničkog 2016 ostvarile su i drugu pobedu u Drugoj ligi Srbije, dok je Radnički doživeo drugi poraz.

0
194

Kragujevčanke su posle produžetka slavile u Beogradu protiv imenjaka rezultatom 66:65 (18:14, 11:20, 16:14, 14:11, 7:6) i tako ostale jedna od četiri ekipe sa maksimalnim učinkom.

Utakmica je odigrana u hali „Slobodan Piva Ivković“ pred nekoliko desetina gledalaca.

Obe ekipe su imale priliku da reše utakmicu u regularnom delu, ali je ona morala da ode u dodatnih pet minuta. Praktično, koš odluke postigla je Neda Rapović kada je pogodila za tri poena u poslednjem minutu produžetka.

U timu trenera Nikole Despotovića najefikasnija je bila upravo Rapović sa 17 poena (6 skokova, 2 asistencije, 4 osvojene lopte). Minela Mehović je postigla 16 poena, uz 9 skokova, 7 asistencija i 3 osvojene lopte. Ajša Hadžić je postigla 15 poena i upisala još 5 skokova, 1 asistenciju, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu.

Ekipu trenera Filipa Borjanovića predvodila je Vesna Divjak sa 21 poenom (7 skokova, 2 asistencije, 4 osvojene lopte). Marija Stojanović je postigla 11 poena (5 skokova, 1 asistencija, 1 osvojena, 1 blokada), a po 9 Zorana Dedović (4 skoka, 5 asistencija) i Milica Vujašević (8 skokova, 3 asistencije, 4 osvojene lopte).

Radnički u narednom kolu gostuje Mileševki, a Radnički 2016 dočekuje Spartak.