Crvena zvezda slavila na gostovanju ŽKA u Novom Sadu za prvu pobedu u prvenstvu Srbije

Poslednja utakmica 2. kola prvenstva Srbije pripala je gošćama.

0
614

Crvena zvezda je pred oko 150 gledalaca u SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu savladala Žensku košarkašku akademiju rezultatom 59:55 (16:16, 18:18, 10:14, 11:11). Obe ekipe sada imaju polovičan učinak.

Rezultatski interesantna utakmica rešena je u samom finišu. Prva četvrtina je bila puna preokreta, a u drugoj su Novosađanke u jednom trenutku imale i osam poena prednosti. Ipak, finiš je pripao gošćama, pa se na odmor otišlo rezultatom 34:34.

Jedina četvrtina u kojoj nije bio nerešen rezultat, bila je treća. Zvezda je u ranoj fazi stekla četiri poena i do kraja četvrtine održavala ovu prednost. Domaći tim je u 37. minutu stigao vođstvo rivala i posle poena Ive Roglić izjednačio na 52:52. Usledili su trenuci odluke i serija gošći 6:0, a ključni poeni bili su trojka Đurđine Đokić 83 sekunde pre kraja za 58:52, što je bila jedna od ukupno dve trojke gostujućeg tima. Domaći tim je imao šansu za produžetak u samom finišu, ali je promašio šut za tri poena pri rezultatu 58:55.

Maša Janković je protiv svog bivšeg kluba postigla 18 poena (5 skokova, 2 asistencije, 1 osvojena lopta, 1 blokada) i bila najefikasnija u timu Dragana Vukovića. Milica Bojović je postigla 17 poena (4 skoka, 1 asistencija, 1 osvojena lopta).

U timu Vesne Džuver sa dabl-dabl učinkom najbolji akter je bila Iva Roglić (17 poena, 15 skokova, 3 asistencije, 2 osvojene lopte, 2 blokade). Lena Radulović je postigla 15 poena (3 skoka, 4 asistencije, 2 osvojene lopte), a Marija Mršić 10 (1 skok, 1 blokada).

Novosadska ženska košarkaška akademija u narednom kolu gostuje gradskom rivalu ekipi 021. Crvena zvezda drugi put u kratkom vremenskom periodu igra sa Kraljevom, ovog puta na svom parketu.