Radnički savladao Proleter u Zrenjaninu za prvenac u prvenstvu Srbije

Duel novajlija u Prvoj ligi Srbije pripao je gošćama.

0
545

Radnički iz Kragujevca je u okviru 2. kola slavio nad Proleterom 023 rezultatom 71:57 (24:16, 21:19, 15:16, 11:6). Tim Nenada Milovanovića je ostvario prvenac u sezoni, dok je zrenjaninski tim ostao na nuli u rubrici pobede.

Utakmica je odigrana u „Kristalnoj dvorani“ pred oko 250 gledalaca.

Proleter je za nijansu bolje otvorio utakmicu i poveo sa 6:2, međutim, gošće serijom 8:0 preokreću rezultat sredinom četvrtine i do kraja utakmice ne ispuštaju prednost.

Radnički je u finišu prve četvrtine stigao do dvocifrenog vođstva (24:14), a tih desetak poena viška uspešno je održavao u drugoj četvrtini. Imale su gošće u jednom trenutku i 17 poena viška, ali su na poluvreme otišle sa 10 – 45:35.

Proleter je početkom treće četvrtine uspeo da uhvati priključak i priđe čak na jedan poen zaostatka u 27. minutu (49:50). Ipak, Radnički u finišu ovog perioda igre vezuje šest poena i u poslednju četvrtinu ulazi sa respektabilnih 9 poena viška – 60:51.

Sredinom poslednjeg dela igre domaći tim je nanizao šest poena i prišao na 57:62, međutim u poslednjih pet minuta nije postigao koš, a gošće su tada obezbedile pobedu.

Obe ekipe su imale izuzetno loš šut za tri poena, domaćin 2-24 (8 odsto), a gost 1-15 (6 odsto). Ekipe su izgubile ukupno 54 lopte, uz samo 18 asistencija.

Gošće je do pobede predvodila Snežana Čolić sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 11 skokova, uz 2 asistencije i 4 osvojene lopte. Dabl-dabl učinak je imala i Bojana Stevanović sa 15 poena i 13 skokova (2 asistencije, 1 osvojena lopta). Vladana Vujisić je postigla 14 poena (2 skoka, 2 asistencije, 2 osvojene lopte).

U timu trenera Marka Marinkova Danijela Jovanov je bila najefikasnija sa 17 poena (2 skoka, 3 asistencije, 3 osvojene). Marina Stojić je ubacila 14 poena (3 skoka, 3 osvojene), a Jela Vidačić 11 (6 skokova).

Proleter 023 u narednom kolu putuje u Vrbas, dok Radnički dočekuje Student.