Kraljevo ubedljivo protiv Vrbasa za deobu prvog mesta

Košarkašice Kraljeva zadržale su maksimalan učinak i posle drugog kola prvenstva Srbije.

0
386

„Malene“ su u Hali sportova pred nekoliko stotina gledalaca savladale Vrbas Medelu rezultatom 84:57 (23:2, 18:22, 22:12, 21:21). Kraljevčanke su, uz 021, trenutno jedina ekipa sa dve pobede, pa ove dve ekipe dele lidersku poziciju. „Štrudlice“ su doživele i drugi poraz na startu sezone.

Utakmica je imala neobičan tok. Vrbas je poveo sa 2:0 i zatim punih 10 minuta nije postigao poen. Domaćin je sjajnom odbranom iznedrio lake poene i vođstvo 23:2 posle prve četvrtine.

Takav uvod uslovio je i nastavak meča u kome domaćin nije gostu dao ni promil šanse da se vrati u meč. Kraljevčanke su i u trećem periodu napravile dvocifrenu prednost i već tada obezbedile ubedljiv trijumf u meču u kome su upisale 25 asistencija i 49 skokova.

Domaći tim je završio meč sa procentom šuta 54 odsto (34-62), a gost sa 28 odsto (20-71), uz prilično skromnih 17 odsto za tri poena (6-35).

Razvoj situacije na terenu je dao slobodu treneru Dejanu Kovačeviću da uvede u igru svih 12 igračica, od kojih se deset upisalo u listu strelaca. Aleksandra Račić je bila najefikasnija sa 26 poena (7 skokova, 1 asistencija, 3 osvojene, 1 blokada). Dvocifren učinak imale su još Dragana Gobeljić sa 17 poena (7 skokova, 3 asistencije), Shakyla Hill 12 poena (6 skokova, 11 asistencija, 6 osvojenih) i Marina Ristić sa 11 poena (4 skoka, 6 asistencija, 4 osvojene.

Kod gošći Dunja Gvero je postigla 21 poen (2 skoka, 3 asistencije, 2 osvojene), a Anastasija Podunavac 10 poena (8 skokova, 2 asistencije, 5 osvojenih, 1 blokada).

Kraljevo u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a tim Blagoje Ivića dočekuje Proleter 023.