• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Partizana 1953 savladale su Vrbas Medelu u gostima rezultatom 69:44 (19:10, 21:3, 11:17, 18:14) na startu nove sezone Prve ženske lige Srbije.

Utakmica je odigrana pred oko 250 gledalaca u CFK "Drago Jovović" u Vrbasu.

Predvođene efikasnim Jelenom Mitić i Olgom Stepanović, crno-bele su u smiraj prve četvrtine stekle dvocifrenu prednost - 17:6, a ovu deonicu završile sa 19:10.

Tim trenera Blagoja Ivića je utakmicu praktično rešio u drugoj četvrtini. Sjajnom odbranom ograničio je rivala na ukupno tri poena i stekao velikih 27 poena prednosti - 40:13.

Jedina četvrtina koju je tim trenera Dejana Mudreše rešio u svoju korist bila je treća, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost Partizana. Gođće su održavale 20-tak poena prednosti i zabeležile sigurnu pobedu na startu šampionata.

Crno-bele su u svemu nadvisile rivala, bile preciznije u šutu (26/62, 42% - 15/59, 25%), potpuno nadskočile domaćina (47-26), imale veći broj osvojenih (12-6) i nešto manji broj izgubljenih lopti (16-17). Partizan je na kraju imao 88 indeksnih poena, Vrbas 20.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

U pobedničkom timu Jelena Mitić je bila najefikasnija sa 18 poena, Olga Stepanović je postigla 15, uz 10 skokova, a dabl-dabl učinak je imala i Ivanka Matić - 11 poena i 16 skokova.

Kod domaćina Latinka Dušanić je postigla 12 poena, Ivana Bijelović 10 (8 skokova), a Vladinka Erak na devet poena dodala i 7 skokova.

U narednom kolu, za sedam dana Vrbas će gostovati ekipi Spartaka, dok će Partizan dočekati Bor.