• Published in Klubovi/Lige

Poslednja utakmica 1. kola Prve lige Srbije između Šumadije i Spartaka donela je dosta uzbuđenja i pobedu gošći košem u poslednjoj sekundi. Spartak je slavio u Kragujevcu rezultatom 76:74 (17:16, 18:17, 18:24, 23:17) poenima Aleksić 0.2 sekunde pre isteka vremena.

Gošće iz Subotice su vodile većim delom prvog poluvremena. Do najveće prednosti su stigle u 16. minutu posle poena Petković za 33:23. Ipak, finiš prvog dela je pripao domaćinu koji je uspeo da uhvati rezultatski priključak i svede zaostatan na dva poena - 33:35.

Spartak je držao rezultatsku prednost do 28. minuta, da bi Šumadija pri kraju ove četvrtine preokrenuo rezultat i poveo sa 57:53 pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Činilo se da će gošće stići do pobede lakše nego što se očekivalo jer su serijom 8:0 posle trojke Zlajić u 36. minutu povele sa 69:60. Međutim, kragujevački tim je odgovorio sa 12:1 i poveo sa 72:70 u 38. minutu.

U uzbudljivoj završnici bolje su se snašle gošće. Posle poena Petričić za 74:74 Spartak je imao poslednji napad i čak tri skoka u istom napadu pre nego je Aleksić ubacila loptu u koš i donela svom timu pobedu.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

Gošće su do pobede predvodile Zlajić sa 25 poena (9 skokova), Petković sa 19 (6 skokova), Ivić sa 9 (7 skokova) i Radulović sa 8 (9 skokova, 11 asistencija).

Kod domaćina Spaić je postigla 24 poena (6 skokova, 9 asistencija), a po 14 su postigle Petričić (11 skokova), Spahić i Vasović.

Šumadija u narednom kolu gostuje ekipi Radivoja Koraća, a Spartak dočekuje Vrbas.