• Published in Klubovi/Lige

Nešto više od 150 gledalaca prisustvovalo je u SPC "Beočin" utakmici 1. kola Prve ženske lige Srbije u kojoj su se sastali Beočin i Šabac. Gošće su posle bolje igre u poslednjoj četvrtini slavile rezultatom 74:61 (16:21, 25:16, 12:16, 21:8).

Ekipa Beočina, povratnika u najelitniji rang, serijom 10:0 povela je u 9. minutu sa 15:9, a prvu četvrtinu rešila u svoju korist sa 21:16.

Druga četvrtina je pripala gošćama, koje su na poluvreme otišle sa četiri poena viška (41:37), međutim domaći tim je u ovom periodu zaradio tri tehničke greške, od kojih su dve dosuđene treneru Jovanoviću. Domaćin je u 15. minutu vodio sa 28:21, da bi Šabac serijom 8:0 preokrenuo rezultat u svoju korist.

Gošće su većim delom treće četvrtine držale rezultatsku prednost, ali je Beočin u finišu uhvatio priključak pa su rivali u poslednju četvrtinu ušli nerešenim rezultatom 53:53.

Do 34. minuta i rezultata 55:55 sve je izgledalo kao da će se voditi neizvesna borba do poslednje sekunde. Međutim, nije bilo tako. Trojkom Dragane Jokić Šabac je krenuo u seriju 9:0 i u 37. minutu stekao nedostižnu prednost. Na kraju rezultat 74:61.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

Stevanović je u pobedničkom timu bila najefikasnija sa 26 poena, a do dabl-dabl učinka je stigla sa 11 skokova. Velisavljević je postigla 15 poena (6 skokova), Dragana Jović 14, a Tamara Jokić 10 poena.

Kod domaćina Adamović (7 skokova, 7 osvojenih) i Gvero su postigle po 16 poena, Dunđerski 12.