• Published in Klubovi/Lige

Posle dramatične završnice košarkašice Radivoja Koraća su savladale Kraljevo u gostima rezultatom 72:71 (26:17, 16:16, 9:20, 21:18) u utakmici 1. kola Prve ženske lige Srbije. Meč viner bila je Ljilja Tomašević koja je tri sekunde pre isteka vremena postigla poene za svoj tim.

Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u Hali sportova u Kraljevu.

Mladi tim Radivoja Koraća ušao je u utakmicu daleko koncentrisanije u odnosu na domaćina. Trojkom Vučković povele su u 5. minutu sa 12:6, a vrlo brzo posle trojke Inđić i sa 19:10. Ista igračica je u 8. minutu donela Koraću prvu dvocifrenu prednost na meču - 21:10. Finiš prve četvrtine obeležila je trojka Katić iz teške situacije za konačnih 17:26 posle prvih deset minuta igre.

Druga četvrtina nije donela velike rezultatske promene. Gošće su održavale desetak poena razlike i na odmor otišle sa 42:33.

Iskusniji tim Kraljeva napravio je veliki preokret u uvodnim minutama treće četvrtine. Aleksandra Katić i AMerikanka Bra Shay inicirale su seriju 11:0 kojom je domaćin u 24. minutu poveo sa 44:42.

Od tog trenutka, pa praktično do poslednje sekunde meča viđena je velika borba i rezultatska klackalica. Možda je domaći tim mogao da prelomi utakmicu početkom poslednje četvrtine kada je imao šest poena prednosti (59:53), međutim Korać je pronalazio načina da se brzo vrati u rezultatski egal. Delimičan razlog leži i u činjenici da domaći tim od 34. do 37. minuta nije uspeo da postigne nijedan poen, što je Korać iskoristio da serijom 8:0 povede 64:61.

Na ulasku u poslednji minut utakmice, tačnije 52 sekunde pre kraja Turudić je sa linije slobodnih bacanja donela Koraću prednost 70:67. Ubrzo je Kraljevo preko Tossou smanjio, a zatim je Tamara Bajić na 5.3 sekunde pre isteka vremena bila sigurna sa linije penala i donela Kraljevu prednost 71:70.

Posle tajm-auta gošće su izvele loptu sa strane, Ljilja Tomašević dobila loptu ispod koša domaćina i u situaciji 1na1 realizovala napad za vođsto i istostaviće se pobedu. U preostale tri sekunde domaćin nije uspeo da organizuje ozbiljniji napad, pa je usledilo veliko slavlje beogradskog tima.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

Teodora Turudić je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 19 poena, 14 je postigla Milica Inđić, 12 Nevena Vučković, a 10 Ljilja Tomašević.

Kod domaćeg tima, za koji zbog povrede nije nastupala Prvulović, Aleksandra Katić je bila najefikasnija sa 18 poena, 14 je postigla Tamara Bajić (6 asistencija), 11 Tanja Živanović, dok je Bra Shay na 9 poena dodala 15 skokova.

Kraljevo u narednom kolu gostuje ekipi Studenta, dok Radivoj Korać dočekuje Šumadiju.