• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Kraljeva upisale su prvu pobedu ove sezone u regionalnoj ligi pošto su na svom terenu savladale prvaka Hrvatske, zagrebački Medveščak rezultatom 60:57 (14:20, 14:12, 16:8, 16:17).

Gošće su bolje ušle u meč i u dva navrata tokom prve četvrtine imale osam poena prednosti, a tu deonicu na kraju završile vođstvo 20:14.

Trojkom Petrak gošće su početkom druge četvrtine povele sa 23:14 i održavale vođstvo do isteka poluvremena. Domaći tim je uspeo da smanji na podnošljivih 28:32.

Mali broj poena posebno je obeležio treću četvrtinu, a u njoj se bolje snašao kraljevački tim. "Malene" su sredinom četvrtine preuzele vođstvo i do isteka 30. minuta stekle četiri poena viška - 44:40.

Trojke su praktično donele pobedu domaćem timu. Trojkom Tamare Bajić Kraljevo je u 33. minutu povelo sa 50:42, a onda je Aleksandra Katić vezala dve trojke za 56:48 na nešto manje od tri minuta do kraja utakmice. Gošće u preostalom delu utakmice nisu uspele da ugroze prednost Kraljeva, a meč je trojkom iz daljine završila Iva Todorić za konačnih 60:57.