• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Kraljeva izgubile su na startu takmičenja u regionalnoj ligi od ekipe Montane 2003 u gostima rezultatom 82:61 (21:13, 27:18, 15:19, 19:11).

Utakmica je odigrana u hali "Mladost" pred oko 600 gledalaca.

Kraljevo je dobro otvorilo utakmicu i u uvodnim minutama u nekoliko navrata bilo u vođstvu, međutim Montana je finiširala prvu četvrtinu rezultatom 11:2 i stekla osam poena viška - 21:13.

Sredinom druge četvrtine domaćin je stekao dvocigrenu prednost i u nekoliko navrata stizao do 18 poena viška. U 19. minutu Montana je stekla najveću prednost - 48:29, a prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 48:31.

Domaćin je serijom 9:0 u 23. minutu poveo sa ubedljivih 59:34 i već tada je bilo jasno da će zabeležiti pobedu. Uspele su "Malene" u finišu četvrtine da spuste razliku na 13 poena (63:50), i unesu makar malu dozu neizvesnosti.

Posle trojke Aleksandre Katić u 33. minutu Kraljevo je prišlo na osam poena zaostatka (65:57), međutim domaćin je odgovorio sa 12 vezanih poena i otklonio sve dileme.