• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Gimnazijalca su u 3. kolu plej-ofa grupe Jug savladale drugoplasirani tim zapadne grupe, ekipu Loznice sa 77:64 (23:14, 21:16, 16:24, 17:10).

Najefikasnija u ekipi Gimnazijalca bila je Staša Živković koja je postigla 18 poena, a poenima su je pratile Danijela Dimitrijević 17, Janja Marinković 13, Milica Mančić 11 i Marija Marković sa 10 poena.

Odličnu partiju, pre svega u odbrani imala je i mlada košarkašica Nađa Đorđević (2002. god.) koja je imala 7 uhvaćenih lopti. Trener Vladica Ranđelov na ovoj utakmici zbog povrede nije mogao da računa na Anđelu Pavlović.

Košarkašice Gimnazijalca su od početka utakmice krenule silovito u napad i odličnom odbranom u prvom poluvremenu zautavile napade Loznice. Rezultat na poluvremenu je bio 44:30 u korist domaćeg tima.

Do pada u igri tima došlo je samo u trećoj četvrtini koju su gošće dobile sa 16:24. Ali košarkašice iz Pirota su do kraja pokazale veću želju da pobedu i na kraju slavile sa 77:64.