• Published in Klubovi/Lige

KKŽ Crvena zvezda savladao je Play Off Ultra iz Sarajeva na premijeri nove sezone BTravel WABA lige u dvorani u Železniku pred oko 200 gledalaca rezultatom 78:59 (23:16, 23:13, 19:16, 14:13).

Iako oslabljene odsustvom Marije Prlje i Miline Mišeljić, crveno-bele praktično ni u jednom trenutku nisu dozvolile gošćama nadu da mogu da stignu do pozitivnog rezultata.

Sarajevski tim je jedino u prvoj četvrtini koliko toliko parirao, ali je na dva minuta do kraja prve deonice usledila Zvezdina serija 9:0, što je bila osnova pred ključni period utakmice. Biljana Stjepanović je sa osam poena u prvoj četvrtini bila taj "iks" faktor.

Postepeno je šampion Srbije u drugoj četvrtini lomio protivnika, i novom serijom 7:0 stekao na poluvremenu rezultat koji je nagoveštavao pobednika ovog meča. Odlična odbrana i šut za tri poena su doneli prevagu Zvezdi za ključnu razliku - 46:29.

U trećoj četvrtini crveno-bele su nastavile u istom ritmu i serijom 14:0 došle do najubedljivih 61:32 u 27. minutu igre. Uspela je ekipa iz Sarajeva da do kraja treće četvrtine smanji minus na 20 poena razlike - 65:45.

U poslednjih deset minuta Crvena zvezda je samo potvrdila pobedu, a sarajevski tim je uspeo da serijom 6:0 postavi konačnih 79:58.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

Mina Đorđević je sezonu otvorila dabl-dabl učinkom – 22 poena, 10 skokova, uz indeks 30. Biljana Stjepanović je zabeležila 11 poena, uz 5 skokova. U ekipi Plej Of Ultra istakla se Kovačević sa 11 poena.

U nedelju, crveno-bele gostuju u Boru na startu domaćeg šampionata, gde brane titulu. U BTravel WABA ligi sledi put u Istanbul.

CRVENA ZVEZDA: Zukanović 6, Prlja, Bogićević 9, A. Katanić 5, Ćirić 2, Jovanović 7, Đokić 3, Stjepanović 11 (5sk), Bojović 2, I. Katanić 5, Naumčev 7, Đorđević 22 (10sk).

PLAY OFF: Starčević 8, Azinović 3, Kovačević 13, Perić 5 (8sk), Babić, Kulenović, Marković 9 (11sk), Smajić, Ćato 11 (6sk), Džebo 9.