• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Crvene zvezde povele su u finalnoj seriji plej-ofa protiv Radivoja Koraća sa 2:1. Izabranice trenera Dragana Vukovića su kao gošće slavile u hali "Šumice" pred oko 400 gledalaca sa ubedljivih 71:42 (20:12, 13:15, 21:9, 17:6). Crveno-belima je potrebna još jedna pobeda za titulu, a prvu priliku za to će imati u sredu na svom parketu.

Mina Đorđević je sa 17 poena (8 skokova) bila najefikasnija u pobedničkom timu, a pratile su je Marija Prlja sa 15 poena, Aleksandra Katanić sa 13 poena i Ivana Katanić sa 10 poena.

U redovima Radivoja Koraća Teodora Turudić je postigla 11 poena, Vladinka Erak 7, a Marija Stojiljković 6.

Ova utakmica je na neki način bila repriza prethodne. Crvena zvezda je brzo stekla desetak poena prednosti, na šta Korać do kraja utakmice nije imao odgovor. Ovog puta crveno-bele su u drugom poluvremenu potpuno dotukle grogiranog rivala i upisali ubedljiv trijumf. Korać je ponovio i veliki broj izgubljenih lopti na startu. Ovog puta je već u prvih desetak minuta imao osam izgubljenih lopti.

Zvezda je od starta nametnula jak ritam i posle tri minuta povela sa 9:0. Gošće su igrale prilično čvrsto u svom reketu, odakle su pravile brojne kontranapade i sa lakoćom održavale desetak poena viška. Korać je najbliži u prvoj četvrtini bio u 8. minutu kada je smanjio na 10:14, međutim, usledila je serija gošći od šest vezanih poena.

Crveno-bele su u drugu četvrtinu ušle sa prednošću 20:12, a serijom od pet poena Prlje i Aleksandre Katanić u 14. minutu vratile dvocifrenu prednost - 27:17.

Korać je samo na momente odgovarao rivalu, a jedan od tih minuta bio je finiš druge četvrtine kada je tim trenera Miloša Pavlovića prepolovio zaostatak na pristojnih 27:33 na poluvremenu.

Ritam Crvene zvezde u ovom meču potvrđen je u drugom poluvremenu. Zvezda je svela rivala na samo 15 poena, uz dominaciju u oba reketa. Odbrana Radivoja Koraća gotovo da nije postojala u drugom poluvremenu. Crveno-bele su se nadavale laganih poena iz reketa i iz minuta u minut uvećavale prednost.

Praktično, domaćin se predao u finišu treće četvrtine kada su gošće nanizale osam poena i povele sa 54:36. Zvezda nije stala do kraja utakmice, već i u poslednju četvrtinu odigrala maksimalno angažovano.

PRATITE NAS I NA VIBERU

Crveno-bele su šutirale 45 odsto iz igre (29/64), za tri imale skromnih 13 odsto (2/15), ali zato za dva imale 55 odsto (27/49). Korać je pogodio svega 13 šuteva iz igre (25 odsto), od toga imao 10/34 za 2 poena (29 odsto) i 3/17 za 3 (18 odsto).

Zvezda je imala 14 skokova više (27+13), napram 26 ekipe Koraća (18+8).

Crveno-bele su bile za nijansu uspešnije u odnosu osvojenih i izgubljenih lopti (9-15, a Korać 7-18).