• Published in Klubovi/Lige

Aktuelni šampion Srbije, ekipa Crvene zvezde zabeležila je pobedu u prvom kolu Prve ženske lige Srbije. Izabranice trenera Dragana Vukovića slavile su u Boru rezultatom 82:56 (21:13, 22:15, 15:9, 24:19).

Utakmicu koja je odigrana u USC Bor pratilo je više od 2.000 gledalaca.

Crveno-bele su u svim četvrtinama bile bolji rival, ali je Bor, povratnik u ligi, u dobrom delu utakmice bio ravnopravan rival.

Do 9. minuta nijedna od ekipa nije uspela da napravi osetniju prednost, da bi u finišu prve četvrtine gošće napravile seriju 6:0 za rezultat 21:13.

Tim trenera Dejana Aleksića je do 17. minuta držao priključak za gostima, pa je posle poena Suturović rezultat glasio 26:30. Međutim, ponovo je finiš četvrtine pripao beogradskom timu, koji je do poluvremena stvorio sigurnih 15 poena viška - 43:28.

Stečenu prednost gošće su uspešno održavale tokom treće četvrtine, a u finišu stigle i do 21 poena prednosti - 58:37.

I u poslednjih 10 minuta crveno-bele su bile bolje. Najveću razliku stekle su u 37. minutu posle poena Bogićević za 80:47. Ipak, domaći tim je u finišu utakmice pokazao karakter i uspeo da smanji razliku na konačnih 82:56.

PRATITE NAS I NA VIBERU

PRATITE NAS I NA INSTAGRAMU

PRATITE NAŠ YOUTUBE KANAL

Bor je utakmicu završio sa boljim procentom šuta (23/56, 41% - 28/72, 39%), imao je i više uhvaćenih lopti (31-26), ali je Crvena zvezda bila daleko agresivniji tim i izgubila manje lopti (16-25) i bila preciznija u šutu za tri poena gde je Bor pogodio samo jednom (10/27, 37% - 1/7, 14%).

U pobedničkom timu Snežana Bogićević (9 skokova) i Nevena Naumčev su postigle po 19 poena, a Biljana Stjepanović 11.

Kod domaćina Emeše Vida je ostvarila dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova, a po 7 poena su postigle Nena Trajčevska (7 skokova) i Kentra Washington (5 skokova).

Ekipa Bora u narednom kolu gostuje Partizanu, dok Crvena zvezda dočekuje Beočin.