• Published in Klubovi/Lige

Košarkašice Bora savladale su u Šapcu ekipu Duge rezultatom 75:70 (15:18, 9:22, 22:18, 29:12) i zabeležile osmu pobedu koja ih drži na vrhu tabele super lige grupe Jug sa 16 bodova. Duga je doživela ukupno peti poraz i sa devet bodova trenutno zauzima peto mesto.

Ekipi Bora je u naredna dva kola neophodna jedna pobeda kako bi i definitivno obezbedila plasman u viši rang.

Bor je na gostovanju u Šapcu uspeo da nadoknadi veliki zaostatak iz prvog poluvremena (24:40). Predvođen kapitenom Jelenom Prvulović, uz značajnu podršku Danijele Vučković i Tamare Golubović, tim iz Bora je u drugom poluvremenu stekao 21 poen viška i zabeležio trijumf.

Jelena Prvulović je utakmicu završila sa indeksom 43, postigla je 31 poen, uz 6 osvojenih lopti, 5 asistencija i 5 skokova. Danijela Vučković je postigla 15 poena, Jelena Vučković 7.

Bor poslednje dve utakmice igra na svom parketu. U narednom kolu dočekuje Loznicu u subotu 22. aprila i u slučaju pobede obezbediće plasman u Žensku košarkašku ligu Srbije.

Ekipa Duge u narednom kolu gostuje Gimnazijalcu u Pirotu.