• Published in Klubovi/Lige

Ženski košarkaški klub Beočin naredne sezone igraće u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. Izabranice trenera Aleksandra Jovanovića savladale su kao gošće Radnički u Beogradu rezultatom 83:60 (18:16, 17:12, 31:17, 17:15) u okviru 5. kola plej-ofa Druge ženske lige grupa Sever i kolo pre kraja stekle nedostižnu prednost.

Beočinke su prve na tabeli sa maksimalnih 18 bodova (9-0), Karaburma je na drugoj poziciji sa 16 bodova (7-2), slede Proleter 023 sa 15 (6-3), Stara Pazova sa 12 (3-6), Radnički sa 9 (1-7) i Srbobran sa 8 (0-8).

U utakmici koja je rešavala, a na kraju i rešila novog šampiona Druge lige grupa Sever, viđena je borbena i brza košarka sa dosta poena, ali ne i posebnog kvaliteta. Beočin koji je pobedom i matematički obezbeđivao prvo mesto nervozno je otvorio utakmicu što su domaće igračice vešto koristile i čvrstom zonom dobro se branile.

Nalazio je Beočin u napadu ključ za otvorene šuteve i zicere, ali lopta jednostavno nije htela u koš, važnost utakmice prosto je okovala ruke gošćama.

Pojačana odbrana Beočina u drugoj četvrtini, uz preciznost Gvero u napadu, donosi sedam poena prednosti gošćama na poluvremenu.

U drugom poluvremenu pravu simultanku odigrala je Momić koja je prosto raznela odbranu Radničkog tako da je prednost u jednom trenutku početkom poslednje deonice iznosila i 30 poena u korist Beočina. Tada se već novi prvoligaš uveliko znao i poslednji minuti su odigrani sa obe strane u malo slabijem ritmu.

Košarkašice, trener i uprava Radničkog su se pokazale kao veliki sportisti i prvi su na terenu čestitali i poželeli sreću Beočinkama u višem rangu.

Ekipa koju predvode Aleksandar Jovanović i njegov asistent Milan Ćosić praktično se rezultatski prošetala kroz ovogodišnju ligu jer nema nijedan poraz u sezoni. Beočin je do velikog uspeha stigao u konkurenciji timova kao što su Karaburma, Proleter iz Zrenjanina, Stara Pazova, Radnički... i to u teškim i neizvesnim utakmicama u kojima je presudila mentalna snaga igračica Beočina kao i dobra taktička i fizička pripreme.

Poslednje kolo protiv Karaburme je samo formalnost koja će poslužiti da ekipa Beočina pred domaćeom publikom proslavi povratak u elitu.

Hala: SD Radnički

Gledalaca 100

Sudije: Bošković – Beograd, Vranić - Stara Pazova

KKŽ „Radnički“-ŽKK „Beočin“ ‎60-83 (16-18, 12-17, 17-31, 15-17)

Radnički: Kesić, Stanković 2, Rađenović 9, Kostić 16, Lojo 5, Dedović 13, Stanković 2, Divjak 3, Milović 11, Vujašević.

Beočin: Marunkić, Mitrović, Momić 24, Stanaćev 3, Plećaš 2, Lalović 6, Popludijević 4, Gvero26, Vuković 16, Čiča 2, Cvjetan.

U preostalim utakmicama 5. kola Proleter 023 je na svom terenu bio bolji od Stare Pazove sa 80:53 (20:19, 27:18, 14:8, 19:8), a Karaburma od Srbobrana sa 96:41 (32:10, 18:13, 20:8, 26:10).