Srbija sigurna protiv Italije

Juniorska reprezentacija Srbije stigla je do pobede na turniru u Manhajmu.

SRBIJA – ITALIJA 64:53 (17:19, 22:11, 21:11, 4:12)
U drugoj utakmici na turniru „Četiri nacije“ u Manhajmu, ženska juniorska reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Italiju i prikazala odličnu partiju. Naša reprezentacija u petak od 20.00 igra protiv Japana.
Meč je počeo izejdnačeno, ali su Italijanke konstantno imale malu prednost. Vodila se borba za svaki poen, a na prvu pauzu rival je otišao sa dva poena u plusu – 19:17.

Odlično je Srbija otvorila drugu četvrtinu, napravila veliku seriju 13:2 i u 15. minutu povela 30:21. Trener našeg rivala pokušao je da nešto promeni tajm-autom, ali nije uspeo. I dalje je rasla prednost našeg tima do prve dvocifrene minut kasnije (32:21). Italija je tražila priključak, vezala sedam poena (28:34), ali su izabranice trenera Miljane Bojović na veliki odmor otišle sa „plus 9“ – 39:30.

Otvorila je Srbija treću deonicu serijom 7:0 za 46:30, odgovorile su protivnice mini serijom 5:0, ali su naše juniorke i dalje kontrolisale rezultat i pogađale sa distance. U 26. minutu bilo je ogromnih 56:40, onda i 60:40, a na poslednju pauzu Srbija je otišla sa nedostižnih 60:41.

Poslednji period igre nije doneo ništa novo, u prvom delu naša ekipa održavala je veliku prednost, mada protivnice nisu odustajale i pokušavale su da se vrate u utakmicu. Stali smo u realizaciji, međutim Italijanke nisu imale šta da traže, osim što su u finišu uspele su da smanje razliku. Na kraju, zaslužena pobeda naših juniorki.

Najefikasnija u našem timu bila je Petrović sa 26 poena (3as, 5 ukr.l), Mutavdžić je postigla 10 (4 sk), Jovanov 8, Jeverica 7, Radmilović 4 (5 sk), Avramović 4 (8 sk), Ristić 3 (6 sk, 3 ukr.l), Mazić 2 (6 sk, 4 ukr.l), dok su Tanović, Vidović i Zečević bile bez poena, a Petković nije ulazila u igru.

Foto: https://ast.basketball-bund.de/

POVEZANI ČLANCI

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

POSLEDNJI ČLANCI: